findutils 4.2.27 - en to nl translation catalogue (111 entries)

en: 
    	%s contain newline characters,
nl: 
    	%s LF-tekens bevatten,

en: 
    	and %s contain characters with the high bit set.
nl: 
    	en %s tekens bevatten met het hoogste bit gezet.

en: 
    	of which %s contain whitespace,
nl: 
    	waarvan %s witruimte bevatten,

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
nl: 
    Rapporteer gebreken in het programma aan <bug-findutils@gnu.org>
    en fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
nl: 
    het standaardpad is de huidige map; de standaardexpressie is -print;
    de expressie mag bestaan uit: operatoren, opties, testen, en acties:

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
nl:     -nouser -nogroup -path PATROON -perm [+-]MODUS -regex PATROON
        -wholename PATROON -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
        -used N -user NAAM -xtype [bcdpfls]

en: %s terminated by signal %d
nl: %s afgebroken door signaal %d

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
nl: %s%s is gewijzigd tijdens het uitvoeren van %s (oud apparaatnummer %ld, nieuw apparaatnummer %ld, bestandssysteemsoort %s) [ref %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %ld, new inode number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
nl: %s%s is gewijzigd tijdens het uitvoeren van %s (oud inode-nummer %ld, nieuw inode-nummer %ld, bestandssysteemsoort %s) [ref %ld]

en: %s: exited with status 255; aborting
nl: %s: eindigde met afsluitwaarde 255; xargs breekt af

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid number for -%c option
nl: %s: ongeldig nummer bij optie -%c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: stopped by signal %d
nl: %s: gestopt door signaal %d

en: %s: terminated by signal %d
nl: %s: afgebroken door signaal %d

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: value for -%c option should be < %ld
nl: %s: waarde bij optie -%c moet < %ld zijn

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
nl: %s: waarde bij optie -%c moet >= %ld zijn

en: Cannot open input file `%s'
nl: Kan invoerbestand '%s' niet openen

en: Compression ratio %4.2f%%
nl: Compressieverhouding %4.2f%%

en: Database %s is in the %s format.
nl: Gegevensbank %s is in de %s-indeling.

en: Features enabled:
nl: Aangezette mogelijkheden:

en: Filenames: %s
nl: Bestandsnamen: %s

en: Filesystem loop detected; `%s' has the same device number and inode as a directory which is %d %s.
nl: Oneindige lus in bestandssysteem: '%s' heeft hetzelfde apparaatnummer en inode-nummer als een map %d %s.

en: GNU find version %s
nl: GNU find versie %s

en: GNU findutils version %s
nl: GNU findutils versie %s

en: GNU locate version %s
nl: GNU locate versie %s

en: GNU xargs version %s
nl: GNU xargs versie %s

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification.
nl: Ongeldige stuurcode %s in specificatie van scheidingsteken.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lo.
nl: Ongeldige stuurcode %s in specificatie van scheidingsteken; tekenwaardes mogen niet groter zijn dan %lo.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; character values must not exceed %lx.
nl: Ongeldige stuurcode %s in specificatie van scheidingsteken; tekenwaardes mogen niet groter zijn dan %lx.

en: Invalid escape sequence %s in input delimiter specification; trailing characters %s not recognised.
nl: Ongeldige stuurcode %s in specificatie van scheidingsteken; onbegrepen nakomende tekens %s.

en: Invalid input delimiter specification %s: the delimiter must be either a single character or an escape sequence starting with \.
nl: Ongeldige specificatie %s van scheidingsteken; het scheidingsteken dient een enkel teken te zijn of een stuurcode beginnend met \.

en: Locate database size: %s bytes
nl: Grootte van locate-gegevensbank: %s bytes

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
nl: Maximum lengte van een verwerkbaar commando: %ld

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
nl: Bij '-exec%s ... +' mag {} slechts één keer voorkomen.

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
nl: Rapporteer fouten in findutils via de foutenrapportagepagina op
    http://savannah.gnu.org/.  Als u geen webtoegang hebt, stuur dan
    een bericht naar <bug-findutils@gnu.org>.
    Meld gebreken in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Symbolic link `%s' is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
nl: Symbolische koppeling '%s' is deel van een oneindige lus in de mappenhiërarchie: de map waarnaar de koppeling wijst is al bezocht.

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
nl: De huidige map komt voor in de omgevingsvariabele PATH; dit is onveilig in combinatie met de actie %s van find.  Verwijder de huidige map uit uw PATH-variabele (oftewel: verwijder "." of dubbele punten aan begin en eind).

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
nl: De omgevingsvariabele FIND_BLOCK_SIZE wordt niet ondersteund.
    Alleen de omgevingsvariabele POSIXLY_CORRECT beïnvloedt de blokgrootte.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
nl: Gebruik:  %s [ --version | --help ]
         of:  %s meest_gebruikte_bigrams <bestandenlijst> locate-gegevensbank

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [path...] [expression]
nl: Gebruik:  %s [-H] [-L] [-P] [pad...] [expressie]

en: Usage: %s [path...] [expression]
nl: Gebruik:  %s [pad...] [expressie]

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s: this may be a bug in your filesystem driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
nl: WAARSCHUWING: het aantal harde koppelingen voor %s is verkeerd.  Dit zou een fout in het bestandssysteem-stuurprogramma kunnen zijn.  De optie '-noleaf' wordt nu automatisch aangezet.  In de tot nu toe gegeven resultaten kunnen mappen ontbreken die doorzocht hadden moeten worden.

en: Warning: filesystem %s has recently been mounted.
nl: Waarschuwing: bestandssysteem %s is recent aangekoppeld.

en: Warning: filesystem %s has recently been unmounted.
nl: Waarschuwing: bestandssysteem %s is recent ontkoppeld.

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
nl: Om veiligheidsredenen mag {} bij '-execdir' en '-okdir' niet gebruikt worden binnen de naam van het hulpprogramma.

en: ^[yY]
nl: ^[jJ]

en: `
nl: '

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
nl: acties: -fprint BESTAND  -fprint0 BESTAND  -fprintf BESTAND OPMAAK
        -exec COMMANDO ;  -exec COMMANDO {} +  -ok COMMANDO ;
        -execdir COMMANDO ;  -execdir COMMANDO {} +  -okdir COMMANDO ;  -ls
        -fls BESTAND  -print  -print0  -printf OPMAAK  -delete  -prune  -quit

en: ambiguous argument %s for %s
nl: argument %s van %s is niet eenduidig

en: argument line too long
nl: argumentregel is te lang

en: argument to --limit
nl: argument van --limit

en: block size
nl: blokgrootte

en: cannot fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: cannot get current directory
nl: kan huidige map niet opvragen

en: days
nl: dagen

en: double
nl: dubbel

en: environment is too large for exec
nl: omgeving is te groot voor exec

en: error waiting for %s
nl: fout tijdens wachten op %s

en: error waiting for child process
nl: fout tijdens wachten op kindproces

en: invalid -size type `%c'
nl: ongeldige aanduiding '%c' bij optie -size

en: invalid argument %s for %s
nl: ongeldig argument %s van %s

en: invalid argument `%s' to `%s'
nl: ongeldig argument '%s' van '%s'

en: invalid expression
nl: ongeldige expressie

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
nl: ongeldige expressie: missende ')'

en: invalid expression; you have too many ')'
nl: ongeldige expressie: er zijn te veel ')'

en: invalid expression; you have used a binary operator with nothing before it.
nl: ongeldige expressie: een binaire operator met niets ervoor

en: invalid mode `%s'
nl: ongeldige modus '%s'

en: invalid null argument to -size
nl: ongeldig leeg argument van -size

en: invalid predicate `%s'
nl: ongeldige optie '%s'

en: level higher in the filesystem hierarchy
nl: niveau hoger in de bestandshiërarchie

en: levels higher in the filesystem hierarchy
nl: niveaus hoger in de bestandshiërarchie

en: locate database `%s' is corrupt or invalid
nl: locate-gegevensbank '%s' is beschadigd of ongeldig

en: missing argument to `%s'
nl: ontbrekend argument van '%s'

en: old
nl: oud

en: oops -- invalid default insertion of and!
nl: oeps -- ongeldige standaardtussenvoeging van '-and'!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
nl: oeps -- ongeldig expressietype (%d)!

en: oops -- invalid expression type in mark_stat!
nl: oeps -- ongeldig expressietype in mark_stat!

en: oops -- invalid expression type in mark_type!
nl: oeps -- ongeldig expressietype in mark_type!

en: oops -- invalid expression type!
nl: oeps -- ongeldig expressietype!

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
nl: operatoren (in afnemende voorrangsvolgorde;
                de operator '-and' is impliciet als er geen andere gegeven zijn):
        ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
        EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2

en: paths must precede expression
nl: padnamen moeten aan de expressies voorafgaan

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
nl: positionele opties (altijd waar):  -daystart  -follow  -regextype
    
    normale opties (ook altijd waar, maar gegeven vóór andere expressies):
        -depth  --help  -maxdepth NIVEAUS  -mindepth NIVEAUS  -mount  -noleaf
        --version  -xdev  -ignore_readdir_race  -noignore_readdir_race

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
nl: de zinnigheidscontrole van de fnmatch()-systeemfunctie is mislukt

en: single
nl: enkel

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
nl: testen (N kan ook +N of -N zijn): -amin N -anewer BESTAND -atime N -cmin N
        -cnewer BESTAND -ctime N -empty -false -fstype SOORT -gid N -group NAAM
        -ilname PATROON -iname PATROON -inum N -iwholename PATROON -iregex PATROON
        -links N -lname PATROON -mmin N -mtime N -name PATROON -newer BESTAND

en: unexpected extra predicate
nl: onverwacht extra ding

en: unknown
nl: onbekend

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
nl: ongepaard %s aanhalingsteken; aanhalingstekens worden door xargs speciaal behandeld tenzij u de optie -0 gebruikt

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
nl: Waarschuwing: bestandsnamen bevatten gewoonlijk geen schuine strepen (padnamen wel); dit betekent dat '%s %s' op dit systeem waarschijnlijk altijd onwaar zal zijn.  De test '-wholename' is vermoedelijk zinvoller, of misschien '-samefile'.  Of anders, als u GNU grep hebt, kunt u 'find ... -print0 | grep -FzZ %s' gebruiken.

en: warning: database `%s' is more than %d %s old
nl: waarschuwing: gegevensbank '%s' is meer dan %d %s oud

en: warning: not following the symbolic link %s
nl: waarschuwing: symbolische koppeling %s wordt niet gevolgd

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
nl: Waarschuwing: de optie '-d' wordt afgeraden; gebruik liever '-depth', omdat dat een POSIX-mogelijkheid is.

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
nl: waarschuwing: de locate-gegevensbank kan slechts één keer van standaardinvoer gelezen worden

en: warning: the predicate -ipath is deprecated; please use -iwholename instead.
nl: Waarschuwing: de optie '-ipath' wordt afgeraden; gebruik liever '-iwholename'.

en: warning: unrecognized escape `\%c'
nl: waarschuwing: onbekende stuurcode '\%c'

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
nl: waarschuwing: onbekende opmaakcode '%%%c'

en: warning: you have specified a mode pattern %s which is equivalent to 000. The meaning of -perm /000 will soon be changed to be consistent with -perm -000; that is, at the moment it matches no files but it will soon be changed to match all files.
nl: Waarschuwing: het opgegeven moduspatroon %s is gelijkwaardig aan 000.  Om consistent te blijven met -perm -000 zal de betekenis van -perm /000 binnenkort veranderen.  Op dit moment komt dit patroon met geen enkel bestand overeen, maar zal binnenkort overeenkomen met alle bestanden.

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
nl: Waarschuwing: optie %s werd gegeven na het non-optie-argument %s, maar opties zijn niet positioneel: %s beïnvloedt zowel voorgaande als nakomende testen.  Geef opties op vóór andere argumenten.

en: with a cumulative length of %s bytes
nl: met een totale lengte van %s bytes
